Ważność: od godz. 07:30 dnia 18.08.2023 do godz. 07:30 dnia 19.08.2023
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 30 mm. Rano lokalnie utrzymywać się będą silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby
i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże z zanikającymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. W drugiej połowie nocy lokalnie wystąpią silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, głównie po południu miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 35 mm. Rano miejscami utrzymywać się będą mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego, w czasie burz w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie po południu wystąpią
przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura wzrastająca od 13°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże z zanikającymi opadami deszczu lub burzami. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Po północy lokalnie wystąpią silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo miejscami wystąpią przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.08.2023 do godz. 07:30 dnia 20.08.2023

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, głównie na wschodzie regionu, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwe także burze oraz grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 28°C do 30°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W nocy zachmurzenie małe, po północy wzrastające od zachodu regionu do umiarkowanego, miejscami dużego. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, głównie na wschodzie regionu, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu lub burzami, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu (głównie we wschodniej partii gór) miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze i grad. Temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, w czasie burz w
porywach do 60 km/h. W nocy zachmurzenie małe, po północy wzrastające od zachodu regionu do umiarkowanego, miejscami dużego. Lokalnie w obniżeniach terenu wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
prognozę 112517/2023 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2023-08-18 05:57