Prognoza pogody.

od godz. 07:30 dnia 25.08.2023
do godz. 07:30 dnia 26.08.2023

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, rano oraz późnym popołudniem miejscami duże. Rano na wschodzie regionu wystąpią opady deszczu. Ponownie opady oraz burze, miejscami z gradem, pojawią się późnym popołudniem, głównie na zachodzie i południu regionu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano południowy, później południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h, początkowo lokalnie 90 km/h.
  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, rano oraz późnym popołudniem miejscami duże. Rano na wschodzie regionu przelotne opady deszczu. Ponownie opady pojawią się późnym popołudniem – wówczas wystąpią także lokalne burze oraz grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano południowy, później południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie 90 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) rano przelotne opady deszczu mogą się utrzymywać we wschodniej partii gór. Późnym popołudniem ponownie wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura wzrastająca od 14°C do 19°C. Wiatr dość silny i silny (30-45 km/h), w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 90 km/h.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h, początkowo lokalnie do 90 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Spadek temperatury od 17°C początkowo do 13°C nad ranem. Wiatr silny i bardzo silny (40-55 km/h), w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni.

od godz. 07:30 dnia 26.08.2023
do godz. 07:30 dnia 27.08.2023

W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie burze i grad; prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
  W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad; prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy grad. Temperatura od 13°C do 15°C. Wiatr silny i bardzo silny (40-55 km/h), w porywach do 80 km/h, popołudniu słabnący do umiarkowanego i dość silnego (20-35 km/h), południowo-zachodni i zachodni. Po południu w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  W nocy zachmurzenie duże, rano z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura obniżająca się od 15°C początkowo do 11°C nad ranem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

prognoza nr 115590/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2023-08-25 05:44