Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 28.10.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany,  miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, zwłaszcza po południu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany,  zachodni i południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie na ogół duże, nad ranem większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Wzrost temperatury od 1°C do 4°C. Wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, po południu ponownie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 28.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 29.10.2023

W nocy zachmurzenie duże nad ranem z przejaśnieniami. W pierwszej połowie nocy słabe opady deszczu, nad ranem możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu na zachodzie regionu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, nad ranem w kotlinach górskich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady  deszczu. Dalszy wzrost temperatury od 5°C do 7°C. Wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, po południu na zachodzie regionu zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu na zachodzie miejscami opady  deszczu. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 28.10.2023

Polska w nocy będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek wraz z układem frontów atmosferycznych będzie przemieszczał się znad Podkarpacia w kierunku Białorusi. W dzień nasz kraj znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, pomiędzy ośrodkami niżowymi z rejonu Irlandii i Białorusi, oraz związaną z nimi strefą frontu atmosferycznego. Do Polski będzie napływało powietrze polarne morskie, chłodniejsze na północy i nieco cieplejsze na południu. Ciśnienie będzie rosło.

ważność: od godz. 19:30 dnia 28.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 29.10.2023

Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżu z rejonu Irlandii i Wielkiej Brytanii, w strefie przemieszczającego się z południowego zachodu w kierunku północy frontu atmosferycznego. Za frontem z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie się wahać.

prognoza nr 143900/2023 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2023-10-27 12:11