Ważność: od godz. 19:30 dnia 30.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 31.10.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowy i południowo-wschodni, po północy od zachodu regionu skręcający na zachodni. W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu, przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów lokalnie około 12 mm. Temperatura minimalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na Ziemi Kłodzkiej umiarkowany i dość silny, okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków południowych, w drugiej połowie nocy od zachodu regionu skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po północy opady deszczu, przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Temperatura obniżająca się od około 10°C początkowo do około 5°C nad ranem. Wiatr od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, w Sudetach Wschodnich od 60 km/h do 75 km/h, w porywach do 110 km/h, południowy i południowo-zachodni, nad ranem skręcający na zachodni. W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Dalszy spadek temperatury od około 5°C początkowo do 1°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 31.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 01.11.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady deszczu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr bardzo silny stopniowo słabnący do dość silnego, od 55 km/h do 30 km/h, w porywach od 70 km/h do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady deszczu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 30.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 31.10.2023

Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie, związany z tym niżem, chłodny front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na wschodzie kraju. Ciśnienie będzie spadać a pod wieczór zacznie wzrastać.

ważność: od godz. 19:30 dnia 31.10.2023
         do godz. 19:30 dnia 01.11.2023

Polska będzie w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej i Atlantyku. W ciągu dnia przejściowo rozbuduje się słaby klin wyżowy. Po południu, do krańców zachodnich, przybliży się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem z rejonu Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Wzrost ciśnienia a pod wieczór ponownie spadek.

prognoza nr 145291/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2023-10-30 12:16