Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 01.12.2023
         do godz. 19:30 dnia 01.12.2023

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 01.12.2023
         do godz. 19:30 dnia 02.12.2023

W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami opady śniegu, głównie na południu regionu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-wschodni i północny.
W dzień zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, okresami, głównie na południu i południowym wschodzie, o umiarkowanym natężeniu i tam przyrost pokrywy śnieżnej około 5 cm. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków północnych.
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, nad ranem miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm na Ziemi Kłodzkiej. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem lokalnie porywisty, północno-wschodni i północny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, nad ranem o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Spadek temperatury od -9°C do -7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni i północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm na zachodzie do 10 cm na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 02.12.2023
         do godz. 19:30 dnia 03.12.2023

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, stopniowo słabnące i miejscami zanikające. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 7 cm. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura od -13°C do -10°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północny i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami słabe opady śniegu. Temperatura od -12°C do -9°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 01.12.2023
         do godz. 19:30 dnia 02.12.2023

Polska nadal będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad północnymi Włochami oraz nad Węgrami. Na południu kraju będzie oddziaływać front ciepły. W nocy południe kraju, a w dzień krańce południowo-wschodnie będą w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, z kolei nad pozostały obszar Polski będzie napływać coraz chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Wahania ciśnienia.

ważność: od godz. 19:30 dnia 02.12.2023
         do godz. 19:30 dnia 03.12.2023

Polska będzie w zasięgu niżu, który znad Włoch i Węgier będzie przemieszczać się, przez zachodnią Ukrainę i Białoruś, nad zachodnią Rosję. Od południowego zachodu stopniowo będzie rozbudowywać się wyż znad Europy Zachodniej. W nocy w południowo-wschodniej części kraju oddziaływać będzie jeszcze strefa frontu atmosferycznego. Będzie napływać zimne powietrze arktyczne. Wzrost ciśnienia.

prognoza nr 162154/2023opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2023-12-01 12:23