PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 08.12.2023 
         do godz. 07:30 dnia 09.12.2023 

W dzień zachmurzenie na zachodzie regionu małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowo z rozpogodzeniami. Rano lokalnie będą utrzymywać się silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 600 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, jedynie początkowo na wschodzie umiarkowane. Po północy na zachodzie regionu wystąpią opady śniegu i śniegu z deszczem, możliwy opad marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C na wschodzie do -1°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, powoli od zachodu regionu wzrastające do dużego. Rano miejscami utrzymywać się będą silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura wzrastająca od -8°C do -4°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo na wschodzie regionu z większymi przejaśnieniami. Po północy na zachodzie wystąpią opady śniegu, miejscami śniegu z deszczem; możliwy opad deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -7°C na wschodzie do -3°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) rano miejscami opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 09.12.2023
         do godz. 07:30 dnia 10.12.2023 

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępująca od zachodu regionu strefa opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu i śniegu z deszczem przechodzące od zachodu regionu w deszcz. Przejściowo opady deszczu marznącego, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępująca od zachodu regionu strefa opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Opady śniegu miejscami o umiarkowanym natężeniu, spowodują początkowo przyrost pokrywy śnieżnej o 3-5 cm. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych; powodować będzie miejscami zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, miejscami o umiarkowanym natężeniu – miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, później nasilający się do bardzo silnego, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunków zachodnich; powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 165655/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2023-12-08 05:45