Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.12.2023
         do godz. 07:30 dnia 13.12.2023

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni po południu, od zachodu regionu skręcający na południowy.
W nocy zachmurzenie duże, tylko początkowo na wschodzie regionu większe przejaśnienia. Nad ranem postępujące od południowego zachodu opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W dzień zachmurzenie na ogół duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni po południu, skręcający na południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr początkowo bardzo silny stopniowo słabnący do dość silnego, od 60 km/h do 35 km/h, w porywach odpowiednio od 90 km/h do 60 km/h, powodujący zamiecie śnieżne, zachodni.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Po północy postępujące od południowego zachodu opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, przejściowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.12.2023
         do godz. 07:30 dnia 14.12.2023

W dzień zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

W dzień zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, w masywie Śnieżnika możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr dość silny, okresami porywisty, północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, nad ranem w rejonach powyżej 700 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Spadek temperatury od -1°C do -5°C. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje  i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 167925/2023opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2023-12-12 05:46