PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO – AKTUALIZACJA

Ważność: od godz. 14:00 dnia 17.01.2024
         do godz. 19:30 dnia 17.01.2024

Po południu i wieczorem  zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, pod wieczór przechodzące w śnieg z deszczem i lokalnie deszcz marznący, powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-wschodni i południowy.
  Po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu przechodzące w śnieg z deszczem i deszcz, miejscami marznący, powodujący gołoledź.  Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, lokalnie dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-wschodni, może powodować zamiecie śnieżne.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura wzrastająca od -6°C do -2°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 65 km/h, w porywach do 110 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 17.01.2024
         do godz. 19:30 dnia 18.01.2024

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego, powodującego gołoledź, zwłaszcza w pierwszej połowie nocy. Nad ranem od północnego zachodu województwa opady ponownie będą przechodziły w śnieg. Miejscami ślisko! Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo lokalnie porywisty, południowo-wschodni i południowy, po północy skręcający na północno-zachodni.
  W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, na wschodzie województwa początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, później przechodzące w śnieg. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami około 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C na zachodzie do 3°C na południowym wschodzie regionu wystąpi przed południem. Do wieczora spadek temperatury do około -2°C, co będzie powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Ślisko! Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo miejscami oraz nad ranem na zachodzie regionu także śniegu. Miejscami opady deszczu marznącego, powodujące gołoledź. Prognozowana suma opadów lokalnie do 12 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy, po północy skręcający na zachodni i północno-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu i śniegu z deszczem. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura od -2°C do 1°C, w Sudetach Wschodnich do 3°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 130 km/h, nad ranem do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
  W dzień zachmurzenie całkowite i duże. Opady śniegu, na wschodzie regionu deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 8 cm. Temperatura maksymalna od 0°C na zachodzie do 4°C na wschodzie regionu wystąpi przed południem. Do wieczora spadek temperatury do -2°C, -4°C, co będzie powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Ślisko! Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, w Sudetach Wschodnich deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Spadek temperatury w Sudetach Zachodnich od 0°C rano do -9°C pod wieczór, w Sudetach Wschodnich od 2°C do -6°C. Wiatr bardzo silny stopniowo słabnący do dość silnego, od 65 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h do 50 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 18.01.2024
         do godz. 19:30 dnia 19.01.2024

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -4°C, lokalnie około -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady śniegu, zwłaszcza po południu na zachodzie województwa. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C, lokalnie możliwy spadek temperatury do -12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo opady śniegu. Temperatura od -11°C do -9°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, powodujący zamiecie śnieżne, północno-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady śniegu, zwłaszcza po południu na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura od -11°C do -9°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, powodujący zamiecie śnieżne, północno-zachodni.

prognoza nr 8888/2024opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2024-01-17 13:36