od godz. 19:30 dnia 09.02.2024
do godz. 19:30 dnia 10.02.2024

W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Głównie w drugiej połowie nocy wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od południa regionu rozpogodzeniami. W pierwszej połowie dnia miejscami wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie początkowo duże z większymi przejaśnieniami, później rozpogodzi się. Rano miejscami mogą jeszcze występować słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu lokalnie porywisty, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) rano możliwe są jeszcze słabe opady deszczu. Temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.

od godz. 19:30 dnia 10.02.2024
do godz. 19:30 dnia 11.02.2024

W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od południa regionu wzrastające do dużego; w drugiej połowie nocy wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże, głównie w pierwszej połowie dnia wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych.
W nocy zachmurzenie duże, jedynie początkowo małe i umiarkowane. Głównie w drugiej połowie nocy wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo wschodni, lokalnie południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie w drugiej połowie nocy wystąpią opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowy. W dzień zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, powyżej 1500 m n.p.m. możliwy sam śnieg. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

od godz. 19:30 dnia 09.02.2024
do godz. 19:30 dnia 10.02.2024

Polska pozostanie pod wpływem zatoki niżowej z rejonu Irlandii, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego powoli przemieszczającego nad północną połową kraju. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, jedynie krańce północne pozostaną jeszcze w chłodnej masie powietrza polarnego. Ciśnienie będzie się wahać.

ważność:
od godz. 19:30 dnia 10.02.2024
do godz. 19:30 dnia 11.02.2024

Polska pozostanie pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich. Na północny kraju zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. W dzień zachód Polski zacznie się dostawać pod wpływ pofalowanego frontu chłodnego. Z południa będzie napływać ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie się wahać.

prognoza nr 21102/2024opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2024-02-09 11:36