Ważność: od godz. 19:30 dnia 03.04.2024
         do godz. 19:30 dnia 04.04.2024

W nocy zachmurzenie duże, rano na krańcach zachodnich regionu możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo możliwe także rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, wieczorem na krańcach zachodnich regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy.
W nocy zachmurzenie duże, rano miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, rano miejscami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, zachodni i południowo-zachodni; miejscami powodować będzie zawieje śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przejściowo możliwe rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, późnym popołudniem możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, po południu w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady początkowo śniegu i śniegu z deszczem, później przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Po południu możliwe burze. Wzrost temperatury od -1°C, 1°C początkowo do 1°C, 3°C po południu. Wiatr od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, po południu nasilający się do 60-75 km/h, w porywach do 110 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 04.04.2024
         do godz. 19:30 dnia 05.04.2024

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano miejscami z rozpogodzeniami. Głównie w pierwszej połowie nocy wystąpią opady deszczu, początkowo możliwe także lokalne burze. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni, po południu skręcający na południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano miejscami z rozpogodzeniami. Głównie w pierwszej połowie nocy wystąpią opady deszczu, początkowo możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, lokalnie w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg i śnieg z deszczem. Spadek temperatury od 1°C, 3°C początkowo do -1°C, 1°C nad ranem. Wiatr od 65 km/h do 80 km/h, w porywach do 120 km/h, rano słabnący do 40-55 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni; miejscami powodować będzie zawieje śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni po południu skręcający na południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura wzrastająca od -1°C, 1°C rano do 5°C, 7°C po południu. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, rano i wieczorem w porywach do około 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 03.04.2024
         do godz. 19:30 dnia 04.04.2024

W nocy Polska dostanie się w obszar siodła barycznego, pomiędzy niżami znad północno-zachodniej Rosji i Morza Północnego, a obszarami wysokiego ciśnienia rozciągającymi się nad Skandynawią i południową Europą. W dzień od zachodu nasunie się zatoka niżu znad Morza Północnego wraz z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, jedynie w nocy na północnym wschodzie obecne będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. W nocy niewielki wzrost, w dzień spadek ciśnienia.

ważność: od godz. 19:30 dnia 04.04.2024
         do godz. 19:30 dnia 05.04.2024

Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej przemieszczającej się z zachodu na wschód wraz z okludującym się układem frontów atmosferycznych. Po przejściu zatoki przejściowo dostaniemy się pod wpływ klina wyżowego, który po południu od zachodu wypierany będzie przez kolejną zatokę niżową wraz z ciepłym frontem atmosferycznym związaną z niżem znad rejonu Wysp Brytyjskich. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, w drugiej połowie dnia na zachodzie cieplejsze. W nocy początkowo spadek, później wzrost ciśnienia. W dzień początkowo wzrost, a później spadek ciśnienia.

prognoza nr 49697/2024 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2024-04-03 12:31