od godz. 19:30 dnia 08.04.2024
do godz. 19:30 dnia 09.04.2024

W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe, po południu okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy, po południu od zachodu regionu skręcający na zachodni.
W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C, lokalnie około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie Masywu Śnieżnika w porywach do około 55 km/h, południowy. W dzień zachmurzenie małe, po południu okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy, po południu od zachodu regionu skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 14°C do 16°C, pod wieczór w zachodniej partii gór obniżająca się do około 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do około 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz.
19:30 dnia 09.04.2024
do godz. 19:30 dnia 10.04.2024

W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem z rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów opady deszczu, w drugiej połowie nocy przechodzące w deszcz ze śniegiem, lokalnie w śnieg; początkowo możliwe burze. Spadek temperatury od 10°C, 13°C początkowo do -1°C, 2°C rano. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem z rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, po południu od zachodu regionu zanikające. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów w zachodniej partii gór okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w partii wschodniej opady deszczu ze śniegiem i deszczu; po południu od zachodu opady będą zanikać. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

od godz. 19:30 dnia 08.04.2024
do godz. 19:30 dnia 09.04.2024

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu, który znad Kanału La Manche przemieści się nad Morze Północne. W dzień do zachodniej granicy kraju zbliży się front chłodny związany w tym niżem. Na północy nadal zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu ciepłego. Z południowego zachodu będzie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie spadać.

od godz. 19:30 dnia 09.04.2024
do godz. 19:30 dnia 10.04.2024

W nocy przez Polskę, z zachodu na wschód, będzie się przemieszczał pofalowany front atmosferyczny związany z niżem, którego ośrodek znajdzie się nad Skandynawią. Od zachodu zacznie rozbudowywać się klin Wyżu Azorskiego. W dzień obejmie on całą Polskę, tylko na wschodzie zaznaczy początkowo wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Napłynie chłodniejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie z zachodu. Ciśnienie będzie rosnąć.

prognoza nr 52088/2024opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2024-04-08 12:00