Ważność: od godz. 07:30 dnia 22.04.2024
         do godz. 07:30 dnia 23.04.2024

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano i ponownie pod wieczór miejscami również rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.
W nocy zachmurzenie małe, tylko początkowo umiarkowane i miejscami duże. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór miejscami rozpogodzenia. W pierwszej połowie dnia miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w pierwszej połowie dnia miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura od -9°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.
W nocy zachmurzenie małe, tylko początkowo umiarkowane i miejscami duże. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i skręcający na wschodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 23.04.2024
         do godz. 07:30 dnia 24.04.2024

W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.
W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego. Po południu możliwe słabe opady deszczu, w obszarach powyżej 900 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura wzrastająca od -8°C; -6°C rano do -3°C; -1°C po południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem, a w obszarach powyżej 600 m n.p.m. w śnieg i powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, zwłaszcza na wschodzie regionu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr przeważnie słaby, północno-wschodni i wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm we wschodniej partii gór. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni i północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 58416/2024opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2024-04-22 06:11