PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 22.10.2025 r.
         do godz. 07:30 dnia 23.10.2025 r.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków południowych.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami słabe opady deszczu. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) słabe opady deszczu. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 65 km/h wzmagający się do 80 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 23.10.2025 r.
         do godz. 07:30 dnia 24.10.2025 r.

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów na zachodzie miejscami do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 65 km/h, południowy.
  W nocy  zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami około 15 mm. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowy skręcający od zachodu regionu na zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 70 km/h, południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Stopniowy wzrost temperatury od 6°C do 9°C, miejscami do 12°C, wieczorem w Karkonoszach spadek do około 4°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 65 km/h, w porywach do 110 km/h, lokalnie około 120 km/h wieczorem słabnący do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
  W nocy zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 15 mm do 20 mm. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowy skręcający od zachodu regionu na zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, przechodzące nad ranem w deszcz ze śniegiem, a na szczytach Karkonoszy w śnieg. Stopniowy spadek temperatury od 4°C do 0°C. Wiatr początkowo silny i bardzo silny od 45 km/h do 55 km/h, później bardzo silny od 55 km/h do 65 km/h, w porywach początkowo 80 km/h, później do 120 km/h, zachodni.

prognoza nr 141236/2025 opracował synoptyk dyżurny Michał Mercik, dnia 2025-10-22 06:05