Ważność: od godz. 19:30 dnia 07.03.2025 do godz. 19:30 dnia 08.03.2025
W nocy bezchmurnie. Po północy możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. W obniżeniach terenu możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, na obszarze wyżej położonym miejscami około 3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowy. W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Rano w obniżeniach terenu możliwe silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowo-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni i południowy.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 08.03.2025 do godz. 19:30 dnia 09.03.2025
W nocy na zachodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, w centrum i na wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, wschodni. W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami zwłaszcza na południu regionu porywisty, południowo -wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, na obszarze wyżej położonym miejscami 4°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy.
SYTUACJA BARYCZNA DLA POLSKI
Ważność od godz. 19:30 dnia 07.03.2025 do godz. 19:30 dnia 08.03.2025
Polska będzie pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej, ale w ciągu dnia nad południe i południowy zachód kraju zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Atlantyku. Napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarne kontynentalne. Ciśnienie będzie powoli spadać.
Ważność od godz. 19:30 dnia 08.03.2025 do godz. 19:30 dnia 09.03.2025
Polska będzie na skraju niżu znad Atlantyku, tylko w nocy północny wschód kraju będzie jeszcze pod wpływem słabnącego klina wyżu znad Europy Wschodniej. Nadal napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarne kontynentalne. Ciśnienie będzie spadać.
prognozę 36252/2025 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2025-03-07 10:21