Ważność: od godz. 19:30 dnia 08.03.2021 do godz. 19:30 dnia 09.03.2021

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -9°C do -7°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -12°C do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -11°C do -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 09.03.2021 do godz. 19:30 dnia 10.03.2021

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowego. W dzień zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowego. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -9°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady śniegu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich.

Ważność od godz. 19:30 dnia 08.03.2021 do godz. 19:30 dnia 09.03.2021

Pogodę w Polsce kształtować będzie rozległy słabogradientowy obszar podwyższonego ciśnienia, który zastąpi odsuwający się na wschód niż. Jedynie krańce południowo wschodnie zwłaszcza w nocy będą w strefie rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego, za którym do naszego kraju napłynęło znacznie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w nocy nieznacznie wzrośnie, w dzień przewiduje się stan stały, jedynie na zachodzie kraju zacznie wolno spadać.

Ważność od godz. 19:30 dnia 09.03.2021 do godz. 19:30 dnia 10.03.2021

W nocy pole baryczne zacznie się stopniowo przebudowywać głównie na zachodzie kraju. Wschodnia połowa kraju pozostanie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, natomiast od zachodu nasunie się zatoka płytkiego niżu znad Danii. W dzień wspomniany niż ulegnie wypełnieniu, jednak za nim w dalszym ciągu będzie nasuwać się kolejna zatoka niżowa związana z rozległym wielocentrowym niżem znad Islandii i Wielkiej Brytanii. Nad centralna i wschodnia częścią kraju w dalszym ciągu będzie zalegać powietrze pochodzenia arktycznego, natomiast nad zachodnie krańce Polski stopniowo napływać będzie nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w nocy będzie się wahać, w dalszym ciągu jedynie na zachodzie kraju prognozuje się niewielkie spadki ciśnienia atmosferycznego.

prognozę 42656/2021 opracował synoptyk dyżurny Edyta Socha, dnia 2021-03-08 12:00