Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.04.2021
         do godz. 07:30 dnia 13.04.2021

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu postępujące od zachodu regionu; miejscami deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po północy na zachodzie regionu stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie duże, tylko początkowo na wschodzie regionu, większe przejaśnienia. Opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym, w regionach powyżej 500 m n.p.m. przechodzące w śnieg. Przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm, miejscami około 8 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, a początkowo także deszczu ze śniegiem. Znaczny spadek temperatury od  4°C rano do -6°C wieczorem. Wiatr początkowo umiarkowany, później dość silny, porywisty, południowy skręcający na północny.

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu, początkowo także śniegu z deszczem, na wschodzie regionu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm, a na wschodzie około 5 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.04.2021
         do godz. 07:30 dnia 14.04.2021

W dzień zachmurzenie na ogół duże. Na wschodzie regionu, początkowo opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, nad ranem, na zachodzie możliwe większe przejaśnienia. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie na ogół duże. Na wschodzie regionu, początkowo opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w wyższych partiach regionu, powyżej 400 m n.p.m., śnieg. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) rano w Sudetach Wschodnich opady śniegu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zamiecie śnieżne.

prognoza nr 63531/2021opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2021-04-12 06:09