Ważność: od godz. 19:30 dnia 12.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 13.04.2021
W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po północy na zachodzie regionu stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na wschodzie regionu, początkowo opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu, początkowo także śniegu z deszczem, na wschodzie regionu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm na zachodzie, do około 6 cm na wschodzie regionu (głównie Kotlina Kłodzka). Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem  i deszczu, w wyższych partiach regionu, powyżej 400 m n.p.m., śnieg. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 13.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 14.04.2021
W nocy zachmurzenie duże, nad ranem, na zachodzie przejściowo większe przejaśnienia. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże. Lokalnie zwłaszcza na wschodzie regionu słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od od -8°C do -6°C.Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, północny, powodujący zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem  i deszczu, w wyższych partiach regionu, powyżej 400 m n.p.m., śnieg. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, północny, powodujący zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 12.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 13.04.2021
Wschód kraju będzie pod wpływem zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym, która połączy niż znad Zatoki Botnickiej z niżem przemieszczającym się znad Włoch nad Węgry. Pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie wzrastać.

ważność: od godz. 19:30 dnia 13.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 14.04.2021
Polska pozostanie na skraju wyżu znad Wysp Brytyjskich, jedynie na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym łączącej niż znad Morza Barentsa z niżem z ośrodkiem nad Rumunią. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie nieznacznie spadnie.
prognoza nr 63722/2021opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-04-12 12:44