od godz. 13:30 dnia 21.06.2021
do godz. 19:30 dnia 21.06.2021
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia burz z przelotnymi opadami deszczu, punktowo z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie sumy opadów do 50 mm. Temperatura
maksymalna od 31°C do 34°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, przejściowo zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia burz z przelotnymi opadami deszczu, punktowo z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie sumy opadów do 50 mm. Temperatura
maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, przejściowo zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

od godz. 19:30 dnia 21.06.2021
do godz. 19:30 dnia 22.06.2021
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, początkowo możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 17°C do 20°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, nad ranem
północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz
wiatr w porywach do 70 km/h.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, początkowo możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz
wiatr w porywach do 80 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu. Spadek temperatury od 18°C początkowo do 13°C nad ranem. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków zmieniających się, po północy przeważnie z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 80 km/h.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz
wiatr w porywach do 70 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h

od godz. 19:30 dnia 22.06.2021
do godz. 19:30 dnia 23.06.2021
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze, zwłaszcza początkowo i ponownie nad ranem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza przed południem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, miejscami burze, zwłaszcza początkowo i ponownie nad ranem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze. Spadek temperatura od 15°C początkowo do 10°C nad ranem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, wschodni, skręcający na północny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza początkowo. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, początkowo także burze. Temperatura od 10°C do 13°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

od godz. 19:30 dnia 21.06.2021
do godz. 19:30 dnia 22.06.2021
Polska będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Skandynawią i Niemcami. Z zachodu ku centrum kraju powoli przemieszczać będzie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego wraz z poprzedzającą go linią zbieżności. Za frontem napływać zacznie nieco chłodniejsza
masa powietrza polarnego morskiego, a przed frontem nadal zalegać będzie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Prognozuje się niewielki wzrost ciśnienia.

od godz. 19:30 dnia 22.06.2021
do godz. 19:30 dnia 23.06.2021
Polska nadal będzie w zasięgu niżów znad Skandynawii i Niemiec, w strefie chłodnego, pofalowanego frontu atmosferycznego, który na wschodzie kraju poprzedzony będzie linią zbieżności. Nad zachód kraju napływać będzie już chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, a na wschodzie nadal zalegać będzie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia
zwrotnikowego. Prognozuje się stopniowy wzrost ciśnienia.

prognozę 99236/2021 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2021-06-21 12:36