Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 30.06.2021
         do godz. 19:30 dnia 30.06.2021

Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 30.06.2021
         do godz. 19:30 dnia 01.07.2021

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadu w opadzie burzowym około 10 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr na ogół słaby, podczas burz porywisty, południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadu w opadzie burzowym około 10 mm.  Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr na ogół słaby, podczas burz porywisty, południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, podczas burz porywisty, zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 01.07.2021
         do godz. 19:30 dnia 02.07.2021

W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże zanikające przelotne opady deszczu. Później przejściowo rozpogodzenia. Nad ranem ponownie od zachodu regionu wzrost zachmurzenia do dużego i lokalnie opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Lokalnie prognozowana suma opadu około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
  W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże zanikające przelotne opady deszczu. Później przejściowo rozpogodzenia. Nad ranem ponownie od zachodu regionu wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) lokalnie przelotny deszcz. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i południowo-zachodni.
    W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Lokalnie prognozowana suma opadu około 10 mm.  Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotny deszcz. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 30.06.2021
         do godz. 19:30 dnia 01.07.2021

Polska będzie pod wpływem niżu znad północnych Niemiec i Zalewu Szczecińskiego w strefie pofalowanego frontu chłodnego, przebiegającego nad zachodnią częścią kraju, który poprzedzać będzie strefa zbieżności, przebiegająca od   wybrzeża przez Mazowsze po Podkarpacie. Układ wolno będzie przemieszczać się na wschód. Od południowego zachodu zacznie napływać chłodniejsze i wilgotne powietrze polarne morskie, a tylko na krańcach wschodnich początkowo zalegać będzie jeszcze powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Prognozuje się wolny wzrost ciśnienia.

ważność: od godz. 19:30 dnia 01.07.2021
         do godz. 19:30 dnia 02.07.2021

Przeważająca część kraju pozostanie w zasięgu wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Danią, a związany z nim  system frontalny odsunie się poza granice Polski. Od południowego zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Pozostaniemy w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim.  Nie przewiduje się istotnych zmian ciśnienia.

prognoza nr 104050/2021opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-06-30 12:43