Ważność: od godz. 19:30 dnia 02.11.2021 do godz. 19:30 dnia 03.11.2021

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, w drugiej połowie nocy zanikające. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, po północy zanikające. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zachodni skręcający na południowy.  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo miejscami opady śniegu. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko lokalnie duże. Rano w kotlinach górskich możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -1°C do 2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, po południu do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 03.11.2021 do godz. 19:30 dnia 04.11.2021 W nocy początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 10 mm. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od wschodu regionu większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Opady deszczu, od wschodu stopniowo zanikające. Na zachodzie prognozowana suma opadów do 12 mm. Temperatura maksymalna od 9°C na zachodzie do 14°C na krańcach wschodnich. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, południowo wschodni i wschodni, po południu umiarkowany, okresami dość silny, w porywach w całym regionie do 60 km/h, skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, później wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 13 mm. Temperatura minimalna od 3°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni, w Kotlinie Kłodzkiej umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, początkowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od wschodu regionu większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Opady deszczu, od wschodu stopniowo zanikające. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni, w Kotlinie Kłodzkiej umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy, po południu umiarkowany, okresami dość silny, w porywach w całym regionie do 60 km/h, skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu przechodzące w opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Spadek temperatury od 3°C początkowo do -2°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, południowy skręcający na zachodni, po południu może powodować zawieje śnieżne. SYTUACJA BARYCZNA DLA POLSKI Ważność: od godz. 19:30 dnia 02.11.2021 do godz. 19:30 dnia 03.11.2021 Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Bałtykiem i Francją. Z zachodu i południa na północny wschód kraju przemieści się strefa frontu okluzji. W dzień na południu rozbuduje się słaby klin wyżowy. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale w dzień z południa napływać zacznie cieplejsza masa powietrza. Prognozowany jest wzrost ciśnienia. ważność: od godz. 19:30 dnia 03.11.2021 do godz. 19:30 dnia 04.11.2021 W nocy słaby klin wyżowy przemieszczać się będzie z południa na północ kraju. Za nim z południowego zachodu na północ Polski postępować będzie ośrodek niżowy wraz z układem frontów atmosferycznych. Nad Polskę z południa napływać będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie spadać.

prognoza nr 169128/2021opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2021-11-02 12:23