od godz. 13:30 dnia 29.11.2021
do godz. 19:30 dnia 29.11.2021
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 5 cm.
Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu.
Temperatura od -9°C do -6°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, po południu do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

od godz. 19:30 dnia 29.11.2021
do godz. 19:30 dnia 30.11.2021
W nocy zachmurzenie na ogół duże. Miejscami opady śniegu, początkowo także śniegu z deszczem. UWAGA lokalnie drogi i chodniki śliskie! Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące po południu od zachodu regionu w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od 2°C na wschodzie do 4°C na zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do około 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. UWAGA lokalnie drogi i chodniki śliskie! Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące po południu od zachodu regionu w deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 10 mm. Przejściowo prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 6 cm.
Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Stopniowy wzrost temperatury od -8°C rano do -3°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni., powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

od godz. 19:30 dnia 30.11.2021
do godz. 19:30 dnia 01.12.2021
W nocy zachmurzenie duże, przejściowo z większymi przejaśnieniami. Opady początkowo deszczu, później deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie do 6°C na zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i południowo-zachodni., powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni., powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 29.11.2021
do godz. 19:30 dnia 30.11.2021
W nocy Polska będzie na skraju niżu znad Rosji, a w dzień pogodę w kraju będzie kształtował kolejny niż z układem frontów atmosferycznych, który przemieszczać będzie się znad południowej Szwecji, w kierunku północnej Polski. Do kraju napływać będzie powietrze polarne morskie, w nocy chłodne, a w dzień nieco cieplejsze. Prognozuje się w nocy wzrost
ciśnienia, w dzień spadek.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 30.11.2021
do godz. 19:30 dnia 01.12.2021
W nocy Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu znad Pomorza, a nad ranem od zachodu kraju pogodę zacznie kształtować kolejny niż, wraz z frontem ciepłym, którego ośrodek przemieszczać będzie się znad Morza Północnego w kierunku Bałtyku. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, w dzień zdecydowanie cieplejsze. W nocy prognozuje się początkowo niewielki wzrost ciśnienia, później spadek. W dzień ciśnienie
początkowo będzie spadać, później od zachodu powoli rosnąć.

prognozę 185632/2021 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-11-29 12:00