Ważność: od godz. 07:30 dnia 10.01.2023 do godz. 07:30 dnia 11.01.2023
W dzień początkowo zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W dzień początkowo zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu, w rejonach powyżej 500 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -5°C do -3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -4°C do 0°C. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 11.01.2023 do godz. 07:30 dnia 12.01.2023
W dzień zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, a wieczorem na zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W nocy początkowo zachmurzenie duże z opadami deszczu, po północy od zachodu regionu stopniowo będzie się przejaśniać, a strefa opadów przemieszczać na wschód i zanikać. Prognozowana suma opadów miejscami do 10 mm. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie na ogół duże, tylko początkowo na wschodzie regionu większe przejaśnienia, a wieczorem na zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie regionu do 7°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wieczorem opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura od -1°C do 2°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie duże z opadami deszczu, w rejonach powyżej 800 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, po północy od zachodu regionu stopniowo będzie się przejaśniać, a strefa opadów przemieszczać na wschód i zanikać. Prognozowana suma opadów miejscami do 10 mm. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, tylko początkowo deszczu ze śniegiem. Spadek temperatury od 0°C do -4°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
prognozę 5508/2023 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2023-01-10 05:50