PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 11.01.2023 
         do godz. 07:30 dnia 12.01.2023 

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, szybko od zachodu regionu wzrastające do dużego. Po południu, głównie na zachodzie, wystąpią opady deszczu. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami, po północy także z rozpogodzeniami. Wystąpią opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu, po północy od zachodu regionu zanikające. Przy większych przejaśnieniach oraz rozpogodzeniach miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, jedynie przejściowo zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, szybko od zachodu regionu wzrastające do dużego. Po południu, także od zachodu, nasunie się strefa opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie w porywach do 55 km/h, południowy. W szczytowych partiach Sudetów po południu opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrastająca od -5°C do około 0°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami, po północy także z rozpogodzeniami. Wystąpią opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu, po północy od zachodu zanikające. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Przy większych przejaśnieniach i rozpogodzeniach utworzą się silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, w drugiej połowie nocy zanikające; miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr dość silny i silny, do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.01.2023
         do godz. 07:30 dnia 13.01.2023 

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu wzrastające do dużego wraz z nasuwającą się strefą opadów deszczu. Rano lokalnie mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, jedynie rano także słaby, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu wzrastające do dużego wraz z nasuwającą się strefą opadów deszczu. Rano lokalnie utrzymywać się będą silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie po południu wystąpią opady śniegu, miejscami o umiarkowanym natężeniu; prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, stopniowo nasilający się do bardzo silnego, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 110 km/h, z kierunków zachodnich; powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami wystąpią opady śniegu, lokalnie przyrost pokrywy do około 8 cm. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 6110/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2023-01-11 05:57