Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 17.08.2023
         do godz. 07:30 dnia 18.08.2023

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm, punktowo do około 25 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr przeważnie słaby, północno-wschodni i wschodni, miejscami zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające, początkowo lokalnie burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Po północy gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, punktowo do 35 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze, możliwy grad. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające, początkowo lokalnie burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Po północy gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 18.08.2023
         do godz. 07:30 dnia 19.08.2023

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Później lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.
  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, punktowo do 30 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Później lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, w czasie burz porywisty.

prognoza nr 111930/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2023-08-17 06:25