Ważność: od godz. 07:30 dnia 23.02.2024
         do godz. 07:30 dnia 24.02.2024

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, na wschodzie regionu miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana tam wysokość opadów od 5 mm do 10 mm, na wschodzie regionu do 15 mm. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie regionu porywisty, południowy, w drugiej połowie nocy od zachodu regionu skręcający na zachodni.
W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, po południu w obszarach powyżej 700 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr początkowo bardzo silny, około 55 km/h i w porywach do 80 km/h, później stopniowo słabnący do umiarkowanego i dość silnego od 25 km/h do 35 km/h, zachodni, w drugiej połowie dnia skręcający na południowy. W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu,  miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 15 mm, na wschodzie regionu lokalnie do 20 mm. Na zachodzie regionu w obszarach powyżej 500-700 m n.p.m.  opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie regionu w porywach około 55 km/h, południowy, w drugiej połowie nocy od zachodu regionu skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, lokalnie do 15 cm. Temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr na wschodzie silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, na zachodzie umiarkowany i dość silny, od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych, nad ranem na zachodzie skręcający na zachodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.02.2024
         do godz. 07:30 dnia 25.02.2024

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie regionu, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialności do 400 m. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami słabe opady śniegu. Temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Miejscami mgły ograniczające widzialności do 300 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, od 20 km/h do 30 km/h, początkowo w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

prognoza nr 28255/2024 opracował synoptyk dyżurny Michał Mercik, dnia 2024-02-23 06:12