Ważność: od godz. 19:30 dnia 23.02.2024
         do godz. 19:30 dnia 24.02.2024
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 10 mm, miejscami około 15 mm. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, po północy skręcający na kierunki zachodnie. W dzień zachmurzenie początkowo duże i całkowite, później postępujące od zachodu województwa większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Początkowo zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, rano zachodni, później południowo-zachodni i południowy.
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm, zwłaszcza na Ziemi Kłodzkiej. Na zachodzie regionu opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, w obszarach powyżej około 600 m n.p.m. w śnieg i tam przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w Karkonoszach i Górach Izerskich od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni, po północy zachodni. W szczytowych partiach Sudetów opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym; przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm, miejscami do 15 cm. Temperatura w Karkonoszach od -4°C do -2°C. Wiatr w Karkonoszach umiarkowany i dość silny, od 20 km/h do 35 km/h, nad ranem w porywach do 55 km/h, w Masywie Śnieżnika silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr z kierunków południowych, po północy od zachodu skręcający na północno-zachodni i zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie rano duże i całkowite, później postępujące od zachodu regionu przejaśnienia i rozpogodzenia. Rano zanikające opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający stopniowo na południowy.  W szczytowych partiach Sudetów rano zanikające opady śniegu. Temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 24.02.2024
         do godz. 19:30 dnia 25.02.2024
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, przy gruncie do -2°C. Wiatr na ogół słaby, południowy i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Po południu, głównie na zachodzie województwa, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków południowych.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół słaby, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Po południu, głównie na zachodzie regionu, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 23.02.2024
         do godz. 19:30 dnia 24.02.2024
Polska nadal znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. W nocy i początkowo w dzień z południa na północ kraju będzie przemieszczał się płytki niż. Pozostajemy w polarnej morskiej masie powietrza. W nocy spadek ciśnienia, w dzień wzrost.
ważność: od godz. 19:30 dnia 24.02.2024
             do godz. 19:30 dnia 25.02.2024
Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Atlantyku, który stopniowo przemieszczać się będzie w rejon Półwyspu Bretońskiego. Nadal napływać będzie polarna morska masa powietrza. Niewielki spadek ciśnienia.
prognoza nr 28525/2024 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2024-02-23 12:52