PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.04.2024 
         do godz. 07:30 dnia 25.04.2024 

W dzień zachmurzenie duże. Okresami, zwłaszcza na wschodzie regionu, opady deszczu, a po południu na zachodzie opady przelotne. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni  nad ranem skręcający na południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w wyższych partiach rejonu powyżej 700 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i  śnieg. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, zwłaszcza we wschodnich partiach gór. Temperatura od -6°C do -4°C. Wiatr umiarkowany,  porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w wyższych partiach rejonu powyżej 600 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny.  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.04.2024
         do godz. 07:30 dnia 26.04.2024 

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Po południu miejscami burze, możliwy słaby grad lub krupa śnieżna. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu, możliwe burze stopniowo zanikające. Po północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, lokalnie przygruntowe przymrozki do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Po południu miejscami burze, możliwy słaby grad lub krupa śnieżna. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.)  przelotne opady śniegu. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu. Po północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

prognoza nr 59386/2024 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2024-04-24 05:24